Salim Gülbahçe Darbe Girişimine
Yazı Detayı
24 Temmuz 2016 - Pazar 23:44
 
Darbe Girişimine
Salim Gülbahçe
salim_1958@hotmail.com
 
 

Türkiye tarihinde birçok defa denenen bu gibi tablo belki dünya tarihinde sayı olarak bu kadar yoktur. Çünkü dünyada Türk devleti ve halkı gibi vatanına sahip çıkan kanının son damlasına kadar savunan bir millet toplumu yoktur. Dünyadaki darbe yapılan ülkeler ya yok olmuştur, ya dağılmıştır, ya değişmiştir. Türk halkının vatan anlayışı “son kişi ölene kadar” vatanını korumaktır. Bu güçte düşmanlarımızın ilgisini çekmekte ve Türkleri cephelerde yenemeyeceklerini anlayıp böyle darbe sevici olanları maşa olarak kullanmak ve Türkiye yi içten karıştırıp bitirmeyi planlamaktır. Bu zihniyetlerini gerçekleştirmek içinde bizden görünen hainleri her fırsatta değişik alanlarda ve ortamlarda kullanmaktadırlar.

Terörün Her Türüne;

Ey dünya ne kadar susacaksınız,

Terör karşısında pusacaksınız,

Bir gün sizlerde kan kusacaksınız,

Birlik olup  güçler dengelenmeli .

Terörün her türü Lanetlenmeli

            15.TEMMUZ.2016 nurlu bir Cuma gününün gecesinde yaşanan acı ve göz yaşı, tarih sayfalarına kara bir leke olarak yazılacaktır ve bu karanlık gecede yaşananlar demokrasi şehitlerimizin kahramanlığı zihinlere kazılacaktır. Çanakkale de,  Dumlupınar da,  Sakarya da, şehit olma pahasına bu vatanı koruyan ve canlarıyla kanlarıyla bayrağa renk veren ecdadımız ( dedelerimiz ) nasıl ki hala hafızalarımızda tazeliğini koruyor ve dualarımıza mashar oluyorlarsa işte bu günde verdiğimiz şehitlerimiz bizlerin, evlatlarımızın ve torunlarımızın hafızalarında yaşayacak ve dualara mashar olacaklardır inşallah.    

Terörün Her Türüne;

En büyük yangınlar çıngıdan çıkar,

Damla sele döner ülkeler yıkar,

Kanlar sel olursa her yöne akar,

Kanlar çağlamadan temizlenmeli.

Terörün her türü Lanetlenmeli.

            Türk devletimiz, Türk ordumuz ve Türk Hükümetimiz basiretli duruşuyla ve Halkımızın kahramanca ve vatan sevgisi aşkıyla birbiriyle ( farklılıkları bir tarafa atarak, fikir ve düşünce ayrılıklarını unutarak )  kenetlenerek darbeye karşı çıkışıyla darbe girişimi ni bertaraf etmeyi başarmıştır. Darbe girişimcileri “Bazı asker evlatlarımızı tatbikat  diye kandırararak, bazı asker evlatlarımızı vatanı kurtaracağız gibi senaryolarla gaza getirerek başladıkları eylemde hüsrana uğramışlardır” kazdıkları kuyuya düşmüş akıttıkları kanlarda boğulmuşlardır. Şimdi bu darbe girişimcilerinin akıllarına girip bakılsa bunların hepsi kendilerini bu oyuna alet eden hain kişiye ne kadar kin ve öfke içindeki oldukları görülebilir.  

Terörün Her Türüne;

Bir gün keser döner sapta dönermiş,

Umudun ateşi birden sönermiş,

Hain evlat atasını gömermiş,

Vakit varken hain  engellenmeli .

Terörün her türü Lanetlenmeli.

            Bunlar bir yana içimizdeki darbe sevicilerin mevcut olan yandaşları ve kuklaları hala yapılan darbe girişimine karşı çıkmayıp çeşitli sudan sebep bahaneleri öne sürerek darbeyi değil de darbecilere karşı uygulanan karşı çıkışlardaki eylemleri eleştirip suçlama gayretine giriyorlar. Utanmasalar darbe başarısız olmasaydı bu başarısızlığa çok üzüldük diyecekler. Bu darbe girişimine bağlı olmak şartıyla devletçe alınan “olağanüstü hale” bile karşı çıkma hainliklerini sürdürmeye devam ediyorlar. Olağan üstü hal elbette hiç kimsenin istediği sevdiği bir durum alamaz ama gerekli hallerde de uygulanması kaçınılmaz bir durumdur. Türkiye yi bu olağan üstü hal almakla eleştiren bazı Avrupa ülkeleri, bizden daha az kayıplı olaylarda kendileri hemen olağan üstü hali uyguluyorlar. Bizim içimizde hainlerde onları görmemezlikten gelerek sade Türkiye yi eleştirme yi tercih ediyor. Düşmanlarımızla birlikte hareket ederek düşmanlıklarını açıkça belli ediyorlar. Ne diyelim Rabbim hakkımızda hayırlısı ne ise onu nasip eylesin, şehitlerimize rahmet, yaralılarıma acil şifalar versin.

Terörün Her Türüne;

Gülbahçe ‘nin sesi cılız kalmasın,

Kainat haykırsın ahraz olmasın,

Tüm renkler birleşsin asla solmasın,

Her türlü teröre İDAM gelmeli.

Terörün her türü Lanetlenmeli.

 
Etiketler: Darbe, Girişimine,
Yorumlar
Haber Yazılımı