Necdet Demirel Bu Gün Çanakkale Ruhunu Yeniden Yaşıyoruz
Yazı Detayı
10 Ağustos 2016 - Çarşamba 17:54
 
Bu Gün Çanakkale Ruhunu Yeniden Yaşıyoruz
Necdet Demirel
necdet@bozok.tv
 
 

Gün geçmiyor ki 15 Temmuz Hain Darbe kalkışmasının ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Yozgat’ta da kahramanlık destanı yazanlar bir bir ortaya çıkıyor.

Sarykentli Beytullah Yeşilay “vatan olmazsa bizde olmayız”, Güzelyaylalı Mustafa Arslan “şimdi tankın üzerindeyim hainleri esir aldık, Sarıkayalı Yıldız Gürsoy, eline tornavidayı alarak “Anne ya dönerim ya dönmem hakkını helal et” son olarak Muhammed Emin’in gözünü kırpmadan göğsünü kurşunlara siper ederek dimdik ayakta duruyor. Kimi şehit kimi gazi oluyor.

Ülkenin bir çok yerinde buna benzer kahramanlık hikayeleri günden güne ortaya çıkıyor o karanlık gece sonarsı. İşte adeta 1915’te ecdadımız nasıl Çanakkale de göğsünü mermilere karşı koyuyorsa 15 Temmuz gecesi de o ecdadın torunları bugün vatan, millet, devlet ve bayrak aşkıyla kurşunlara karşı geliyor. Adalet Bakanı Yozgat’ın gurur kaynağı Bekir Bozdağ’ın o gece Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı dik duruşu Türk halkının, Yozgatlının vatanı için neler yapabileceğini gözler önüne seriyor. Dünya gördü ki bu ülkeyi ne FETÖ, ne PKK, ne Amerika, ne Rusya hiçbir gücün yıkmaya bölmeye gücünün yetmeyeceğini, 

Tüm dünya son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kulak vererek 7 Ağustos günü Yenikapı mitinginde milletin birlik ve beraberliğini ortaya koyan hükümeti, muhalefeti, askeri, vatandaşı bir olduğumuzu gösterdi. Akşama kadar işinde çalışan akşam olunca nöbet var nöbete gidiyorum diyen halk 28 gün geçmesine rağmen hain odaklara gözdağı vermeye devam ediyor. Evet bizler vatanımız, bayrağımız, milletimiz için gözümüzü kırpmadan canımızı seve seve veririz.

Mehmet Akif Ersoy ne kadar güzel söylemiş,

Arkadaş yurdumu alçaklara uğratma sakın,

Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın,

Doğacaktır sana vaat ettiği günler hakkın,

Kim bilir belki yarın belki yarından da yakın.

Bu mısraları yazdığında sanki bu günleri görmüş ve bizlerin hainlere karşı nasıl dimdik ayakta durmamız gerektiğini anlatmış.

Artık şunu anlasınlar, biz vatanımızı, bayrağımızı 3-5 satılık insanlarla değil, yüreğimizle, canımızla koruyoruz ve korumaya devam edeceğiz. Allah bu millete bir daha böyle bir şey yaşatmasın. Vatanımızın birliğini, dirliğini daim eylesin. 

 
Etiketler: çanakkale ruhu, darbe, kahramanlık hikayesi, TBMM
Yorumlar
Haber Yazılımı