Yozgat'ta2. Geleneksel Çocuk Şenliği düzenlendi
Haber
09 Temmuz 2021 - Cuma 22:57
 
Yozgat'ta2. Geleneksel Çocuk Şenliği düzenlendi
Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünce organize edilen 2. Geleneksel Çocuk Şenliği, çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.
Kültür Haberi
Yozgat'ta2. Geleneksel Çocuk Şenliği düzenlendi

Yozgat Park’ta düzenlenen etkinlikte merkez ve ilçelerde ikamet eden çocukların yanı sıra uluslararası çocuklar ve Yenifakılı ilçesinde yaşayan Kırgız Türklerinin çocukları aileleriyle birlikte katıldı.

 


Halk oyunları gösterisiyle başlayan etkinlikte il protokolü ile çocuklar şenlik pastası kesti. Çocuklar ve aileleri illüzyon gösterisi ve çeşitli oyunlarla gönüllerince doyasıya eğlendiler. Birçok oyunu büyük bir keyifle oynayan çocuklar unutulmaz bir gün yaşadı. Anne ve babalarda çocuklarının eğlencelerine ortak oldular.
Etkinlik sonrası şenliğe katılan çocuklara sürpriz hediyeler dağı
tıldı.

 

 

Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abullah Neşeli yapığı açıklamada; 2. Geleneksel Çocuk Şenliğini yüksek katılım ile gerçekleştırdik. Sosyal hizmetlerin öncelliği çocuklarımızın; akranları ile kaynaşması, doya doya eğlenmesi, pandeminin maruz bıraktığı olumsuz etkileri sosyal hayata katılarak atmaları ve ilçelerde yaşayan çocuklarımızın ilimizi tanımaları amacı ile düzenlenen "2. Çocuk Şenliği" çeşitli  etkinliklerle gerçekleştirildi. 

 


Çocukların mutluluğu en büyük sevincimiz. Sayın Valimiz Ziya Polat'ın himayelerinde gerçekleştirilen şenliğimize park tahsisi ve diğer yardımları ile katkı sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Celal Köse'ye, destekleri için İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Kreş ve Gündüz Bakımevlerine, 

 


Bizleri hiç bir zaman yalnız bırakmayan bu etkinliğede çocukları ile katılım sağlayan hemşehrilerimize,
Bu etkinliğin her aşamasında görev alan, gece gündüz koşturan Sosyal Hizmet Merkezi yönetici ve personeline,el ürünleri sergileri ile şenliğimize stantları ile renk katan kuruluşlarımızın yönetici, personel ve hizmet alanlarına teşekkür ediyoruz. Herşey çocuklarımız için" diye konuştu.

 


Şenlikte eğlendiklerini söyleyen Mahmut Salih Dişli, “Burada festivali izliyoruz. Burada çok eğleniyoruz, sihirbazlık gösterisi yapıyorlar. Halk oyunları gösterisi sergiliyorlar. Bugün bizim günümüz ve çok eğlendik”dedi.

 


Kırgızistan’dan Yozgat’a geldiklerini belirten Elif Galip ise “Burada bir sürü etkinlik var ve bu etkinlikleri çok sevdim. İzlemeyi de çok sevdim, etkinliklere katılmayı da düşünüyorum. Bu etkinliği bizim için yaptılar, çok güzel çocukları düşündükleri için çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 


Rukiye Çelik ise “Birkaç sene önce Van’dan geldik Yozgat’a buraya geldik. Bu etkinlikte oyun alanları var, parklar ve etkinlikler var. Çok mutlu olduk, çok eğleniyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: () - BOZOK TV Editör: Necdet Demirel
Etiketler: Geleneksel Çocuk Şenliği, Yozgat, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü,
Yorumlar
Haber Yazılımı