Yozgat Adalet Eğitim Merkezi bugün açılıyor
Haber
31 Mayıs 2022 - Salı 00:57
 
Yozgat Adalet Eğitim Merkezi bugün açılıyor
Yozgat Adalet Eğitim Merkezi resmi açılış töreni için gün sayıyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın katılımı ile 31 Mayıs Salı günü (bugün) saat 11:00’da gerçekleştirilecek.
Gündem Haberi
Yozgat Adalet Eğitim Merkezi bugün açılıyor

Yozgat Adalet Eğitim Merkezi resmi açılış töreni için gün sayıyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın katılımı ile 31 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek.

 

 

Yozgat Adalet Eğitim Merkezi'nin resmi açılış töreni Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın katılımı ile 31 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek. Yozgat Adalet Eğitim Merkezi kentte hem istihdam imkanı hem de Yozgat ekonomisine katkı sağlaması açısından önem taşıyor.

 

 

Bozdağ’ın Adalet Bakanlığı döneminde temeli atılan ve Yozgat’a kazandırılan Adalet Eğitim Merkezi, Adalet Bakanlığı personeline hizmet içi ve öncesi eğitim vermek üzere inşa edildi. Bakan Bozdağ, “Ak Parti hükümetlerimizin Yozgat’ımıza kazandırdığı çok önemli bir yatırım olan Yozgat Adalet Eğitim Merkezi’miz 2017 yılında Adalet Bakanı olarak temelini attığımız merkezin hizmete girdiğini görmek bizim için büyük bir mutluluk kaynağıdır. Yozgat ekonomisine büyük katkısının olacağını belirten Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adalet Bakanlığı Personel Eğitim Merkezinin Resmi Açılış Töreni’nin 31 Mayıs Salı günü yapılacağını bildirerek, "Orası da ayrı bir istihdam kapısı oldu. 2022 yılında şu ana kadar 1580 kişiye burada eğitim verildi. Bizdeki eğitimler 1 haftalık, 2 haftalık, aylık düzene göre oluyor. Yıl sonuna kadar 5 bin 140 kişiye eğitim verilme si planlanıyor. Eğitime gelen personeller aynı zamanda Yozgat’ı da geziyorlar. Yozgat’a katkıları olacak. Burada ciddi bir akademik kadro da oluşuyor ve ayrı bir üniversite oldu burası. Ülkemize ve memleketimize hayırlı olsun. Yozgat ve Yozgatlı hemşehrilerimiz hizmetlerin en iyisine layıktır.  Yozgat’ımıza böyle bir eser kazandırdığımız için Rabbimize şükrediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: () - BOZOK TV Editör: Necdet Demirel
Etiketler: Yozgat, Adalet, Eğitim, Merkezi, bugün, açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı