Sorgun Millet bahçesine bu yıl kazma vurulacak
Haber
07 Haziran 2021 - Pazartesi 02:20
 
Sorgun Millet bahçesine bu yıl kazma vurulacak
Yozgat ziyareti kapsamında Sorgun’da bir dizi inceleme yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Yozgat’tayız. Sorgundayız. Diğer projeleri de yerinde görelim istedik. O projelerden bir tanesi bugün Sorgun Millet Bahçesi. Bu yıl kazma vuruluyor” dedi.
Ekonomi Haberi
Sorgun Millet bahçesine bu yıl kazma vurulacak

Yozgat ziyareti kapsamında Sorgun’da bir dizi inceleme yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Yozgat’tayız. Sorgundayız. Diğer projeleri de yerinde görelim istedik. O projelerden bir tanesi bugün Sorgun Millet Bahçesi. Bu yıl kazma vuruluyor” dedi.

 

Yozgat ziyareti kapsamında Sorgun’da bir dizi inceleme yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Yozgat’tayız. Sorgundayız. Diğer projeleri de yerinde görelim istedik. O projelerden bir tanesi bugün sorgun Millet Bahçesi.  Uzun zamandan beri üzerinde çalıştığımız ama yer sıkıntısından dolayı başlamakta zaman alan bir projeydi. Bugün yerinde görmek buradan da Sorgundaki vatandaşlarımıza net ve nihai mesajı yerinden vermek istedik. İlgili tüm arkadaşlarımızla beraber burada gerekli incelemeleri yapıyoruz. Burada gördüğümüz şey şu. Buradan artık şu net sonucu verelim. Yerimiz belli. 60 dönümlük bir arazi. Doğal güzellik alanı burası. Muhteşem de bir görüntüsü var. Göletimiz de bu millet bahçesine ayrı bir güzellik katacak. Göletle millet bahçesi karşısında olan yer da kamu alanı. Tamamen ağaçlandırılacak. Ve göletin karşısında olan yer de özel idarenin alanı. Aslında doğal olarak çok geniş bir alan var. Kısmet olursa şuan bütün sorunlar çözülmüş görünüyor.  13 Ağustos’ta ihalesi yapılacak.  Bu yıl kazmayı vuruyoruz inşallah. Allah’tan bir şey olmazsa de bu millet bahçesinin açılışını yapıp Sorgunlu hemşerilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Bu vesile ile bir de Yozgat merkezde millet bahçemiz vardı. Yine aynı nedenle yer sorunlarından dolayı başlaması zaman alan bir projeydi. Cumhurbaşkanımız da İstanbul'da 10 farklı yerdeki millet bahçesinin açılışını yaptı. Bizim AK Parti olarak da Cumhur İttifakı olarak da birlikte çalıştığımız ve çevreye verdiğimiz önemin en büyük göstergesi” şeklinde konuştu.

 

 

Oktay, Sorgun İlçesi’nde önemli yatırımların devam ettiğini anımsatarak, “Sorgun ilçesinde hükümet konağı yapımı ile ilgili çalışmalar sürüyor. İhalesi yapılmış o da fiilen başlıyor olacak. Ağız ve diş sağlığı merkezimizle ilgili talebimiz vardı. Biraz önce Sağlık Bakanımızla görüştük, yakından takip ediyorlar. Orada inşallah onunla alakalı bir çözüm üretiyoruz. Onunla alakalı da Sorgunlu hemşerilerimize güzel bir haber veriyor olacağız.  Aybüke kızımız vardı. 19 Mayıs’ta yaptığımız görüşmede bilim sanat merkezi talebi olmuştu. Yetenekleri olan veya kendisini geliştirmek isteyen her gencimiz için bir proje. Milli eğitim bakanımızla kararımızı aldık. Gençlerimizin okulun dışında bilim, sanat, müzik gibi tüm alanlarda kendilerini geliştirmesi için inşallah müstakil bir bilim sanat merkezi olacak” dedi.

 

 

Oktay, Bozok Organize Sanayi Bölgesi’nin kentin ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını belirterek, hızlı tren ve havalimanı projesinin faaliyete geçmesi ile organize sanayi bölgesinin de hayata geçeceğini söyledi. Projelerin birbirleri ile bağlantılı olduğunu vurgulayan Oktay, “Hızlı tren ve havalimanının faaliyete geçmesiyle birlikte asıl arzumuz organize sanayi bölgesini hayata geçirmektir. Bozok Organize Sanayi Bölgesi’ni hayata geçirdiğimizde Cumhurbaşkanımızın özellikle talimatı olan yatırım, istihdam, üretim ve ticaret diye özetlediği çalışma başlayacak. Yani ihracatla yatırımla başlayacak, istihdam oluşturacak, inşallah Yozgat'ı da bu kervana katmak istiyoruz. İlk etabı faaliyete geçirme arzusundayız.  Sorgunlu, Yozgatlı hemşehrilerimizi buraya yatırıma davet ediyoruz.  Yozgat’ı Sorgun’u ülkemizi güzel günler bekliyor. Kim hangi algıyı oluşturmaya çalışırsa çalışsın biz durmak yok yola devam diyoruz ve durmayacağız, yola devam edeceğiz. Hem de çok daha hızlı ve kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.  Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çok daha güzel günleri hep birlikte göreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
Etiketler: Sorgun, Millet, bahçesine, bu, yıl, kazma, vurulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı