Senato'dan Çekerek'e Onay Çıktı
Haber
01 Ekim 2016 - Cumartesi 00:31
 
Senato'dan Çekerek'e Onay Çıktı
10 Fakülte, 5 Yüksekokul, 8 Meslek Yüksekokulu, 3 Enstitüsü ve 9 Araştırma Merkezi ile eğitim öğretim hayatına devam eden Bozok Üniversitesi merkezin yanı sıra ilçelerde de gelişimini sürdürüyor.
Eğitim Haberi
Senato'dan Çekerek'e Onay Çıktı

Çekerek ilçesinde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun kurulmasına ilişkin karar üniversite senatosu tarafından kabul edilerek YÖK’ün onayına sunuldu.

Çekerek Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı öncülüğünde ilçe halkının yoğun taleplerini de dikkate alan Bozok Üniversitesi senatosu, Çekerek ilçesinde Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey başkanlığında toplandı. Bozok Üniversitesi senatosu tarafından ilçeye kazandırılması düşünülen iki yıllık Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun kurulmasına ilişkin karar oy birliği ile kabul edildi.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey toplantı sonrası yaptığı açıklamada “Üniversitemiz senatosunun aldığı bu karar ilçeye Meslek Yüksekokulu kazandırılması yönünde atılmış ilk adımdır. Bu karar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına sunulacaktır. Kurulması yönündeki nihai karar ise Yükseköğretim Kurulu tarafından verilecektir.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Senato'dan, Çekerek'e, Onay, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı