Saraykent Aş evine yardımların ardı arkası kesilmiyor
Haber
11 Şubat 2022 - Cuma 14:59
 
Saraykent Aş evine yardımların ardı arkası kesilmiyor
Yozgat’ın Saraykent İlçe Kaymakamlığı Aşevi Projesine, 10 günde 12 adet koyun bağışı yapıldı.Sıcak Yemek Projesiyle her gün 180 haneye üç çeşit sıcak yemek ulaştırıyor.
Yaşam Haberi
Saraykent Aş evine yardımların ardı arkası kesilmiyor

Yozgat’ın Saraykent İlçe Kaymakamlığı Aşevi Projesine, 10 günde 12 adet koyun bağışı yapıldı.Sıcak Yemek Projesiyle her gün 180 haneye üç çeşit sıcak yemek ulaştırıyor. Kaymakam Ali Açıkgöz’ün talimatıyla proje kapsamında yaşlı, engelli, bakıma muhtaç ve tek başına yaşayan vatandaşlara, devletin yanlarında olduğu hissettiriliyor.

 

BİR VATANDAŞ YATAĞA AÇ GİRSE BUNUN MESULİYETİ BENİM

 

Saraykent’te bir kişinin dahi gece yatağa aç girmeyeceği bir yemek temin sistemi, oluşturulduğunu ifade eden Kaymakam Açıkgöz, “Her gece saat 03.00'te hazırlanmaya başlanan yemekler, dağıtım ekipleri tarafından; yaşlı, engelli ve muhtaç durumda olan vatandaşlarımızın adreslerine tek tek götürülüyor. Bu kriterlerin dışında olup bir ameliyat, hastalık veya rahatsızlık geçiren, sıkıntıya düşen bir vatandaşımız olduğunda yemek imkânından faydalanabiliyor. Güçlü devlet olmanın gereği ne ise tüm vatandaşlarımız için bunun gereğini yerine getiriyoruz. Eğer ilçemde tek bir vatandaşım dahi, gece yatağa aç girer ise bunun mesuliyetinin şahsıma ait olduğunu düşünüyorum. Bu bakış açısıyla sıcak yemek projemizden faydalanmak isteyenlere aynı gün yemeğini götürmeye başlıyoruz.” dedi.

 

 

YILLIK 625 BİN TL BÜTÇEYE SAHİP

 

Hayırsever vatandaşların çok yoğun şekilde ilgi gösterdiğini ifade eden Kaymakam Açıkgöz, “Projemizin ulusal basın yayın kuruluşlarında yer almasının ardından, birçok telefon aldık. Özellikle yurt dışında yaşayan Yozgatlı gurbetçilerimiz, projemize destek olmak istediler. Allah, her birinden ayrı ayrı razı olsun. Esasen devletimizin ödeneği, bizlerin bu projeyi devam ettirmesi için kafi geliyor. Projemiz yıllık 625 Bin TL bütçesi olan bir proje. Devletimiz, vatandaşlarımızın her ihtiyacını düşünüyor. Kaç gün etli yemek yiyecekleri dahi proje kapsamında ince ince hesap ediliyor. Tabi bu tür projelere, milletimiz sahip çıktığında çok daha kaliteli, çok daha sürekli ve devamlılığı olan hizmetler ortaya çıkıyor. İnsanımız, Allah için verdiğinin hedefe ulaşacağını bildiği zaman cömertlikte sınır tanımıyor. Bunun en güzel örneği bu projede yaşandı.

 

 

BİR KOYUN BEKLERKEN 3 KOYUNA DÖNDÜLER

 

 

Sadece 10 gün içerisinde 12 adet koyun bağışı yapıldı. Hayatında hiç Yozgat’ı görmeyen bir kişi, İstanbul’dan bağışta bulundu. Yine esnafımızdan bağışta bulunanlar oldu. Bu süreçte gün geldi; bir vatandaşımızın bir koyunu kucaklayıp getirdiğine şahit olduk. Gün geldi Berlin’de taksi şoförlüğü yapan Yozgatlı bir vatandaşımız, bu projeye destek oldu. Hatta o kadar ilginç şeyler yaşadık ki, birisini burada ifade etmeden geçemeyeceğim. Ekibimiz, bir hayırsevere koyun almak için Altınsu köyümüze gidiyorlar. Koyunun aşevi için alındığını öğrenen koyunların sahibi, iki adet de ben bağışlayayım, benimkileri de kesin diyerek bağışta bulunuyor. Biz, bir koyun beklerken arkadaşlarımız üç koyunla geldiler. İşte bu insanımızın cömertliğinin, irfanının ve Allah sevgisinin bir sonucu. Allah tüm hayır sahiplerinin hayırlarını Rabbimiz katında kabul etsin. Mallarını bereketlendirsin. Bizlere de vatandaşlarımızın emanetlerini, en güzel şekilde hizmete dönüştürmeyi daima nasip etsin.” diye konuştu.

 

Kaynak: () - BOZOK TV Editör: Necdet Demirel
Etiketler: Saraykent, Aş, evine, yardımların, ardı, arkası, kesilmiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı