Yazı Detayı
04 Kasım 2015 - Çarşamba 14:02 Bu yazı 1021 kez okundu
 
Bu Vatan Hepimizin
Salim Gülbahçe
salim_1958@hotmail.com
 
 

Daha önceki seçimlerde 3-1 Milletvekili olarak yansıyan durum, 1-Kasım seçiminde ki Bu tabloya göre 4-0 olarak yansımıştır ve Yozgat için büyük bir şans olduğu düşünülmektedir. Bu şansı Yozgat’ımızın lehine kullanmak için Yozgat kamuoyu olarak hangi siyasi görüşten olursak olalım, “Siyasi ideolojilerimizi bir kenara bırakarak” el ele vermeliyiz.  Birlikte hareket ederek, tek yumruk olmalıyız. Milletvekillerimizi veya Yeni kurulacak Hükümet’de  muhtemelen verilecek olursa, Bakan veya Bakanlarımızı Mecliste Yozgat için çalışmaya zorlamalıyız. Biz seçtik gönderdik gerisi onlara kalmış zihniyetiyle nemelazımcılık dan vaz geçelim. Yetkili Kurumlar, Kuruluşlar, Sivil Toplum Örgütleri ve Halk temsilcileri olarak bu görevi gönüllü olarak üstlenmeliyiz. Devam etmekte olan yatırımların hızlandırılması, proje kapsamında olup’da henüz  başlamayan yatırımların ivedilikle başlatılması, vaadedilen yatırımların hayata geçirilmesinin sağlanması ve  yeni taleplerimizin sunulması vs. gibi   Yozgat’ın sorunlarını, İhtiyaçlarını, Kalkınmada önceliklerini ve İstihdam alanlarını bir rapor halinde hazırlamalıyız ve meclise giderek dosya halinde  vekillerimize bizzat sunmalıyız. Bizde ( “YOYŞED” Yozgat Yazar Şair ve Edebiyatçılar Derneği ) Yönetim kurulu olarak, Salim GÜLBAHÇE başkanlığında bu çalışmalara destek vermek için gönüllü hazır olduğumuzu kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz. Mesele memleket meselesi olunca gerisi teferruattır diyerek Birlik ve Beraberlikle Yozgat’a sahip çıkmalıyız. 

               YOZGAT ‘IN 1-KASIM  SEÇİMİ ;

       ( Yozgatımıza Hayırlı ve Uğurlu Olur İnşallah)
1 Kasım seçimlerinde Yozgat genelinde kesin olmayan sonuca göre;
                   AK Parti : 161 bin 395’ ile  yüzde 64.97 oy almıştır
                   MHP      :  30  bin 581’ ile  yüzde 12.42, oy almıştır.
                   CHP       : 18  bin 814’ ile   yüzde  7.22, oy almıştır.
                   Bağımsız: Lütfullah KAYALAR  28 bin 664 oy ile yüzde 11. 78 oy almıştır.


Bu tabloya göre 26’ıncı Dönemde  AK Parti- Bekir BOZDAĞ, Abdulkadir AKGÜL, Ertuğrul SOYSAL ve Yusuf BAŞER olmak üzere listesindeki 4 milletvekilini meclise göndermiş bulunmaktadır.

 

 

 

 
Etiketler: Bu, Vatan, Hepimizin,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5