Bostancı Erken Seçin Yok Dedi
AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Naci Bostancı, AK Parti Yozgat İl Teşkilatı'nın İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada gündemdeki olayları değerlendirdi.
176 defa okunmuş - 27 Ekim 2014 - Pazartesi 00:00

Bostancı, AK Parti Yozgat İl Teşkilatı'nın İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada gündemdeki olayları değerlendirdi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Naci Bostancı, Ortadoğu'da yaşanan Kobani olaylarını her fırsatta gerekçe gösterenlerin ‘Çözüm Süreci'ni hedef aldığını belirterek; “. Biz Türkmenlere, Araplara insani yardım yaparken bu beyefendiler teröristlere yardım etmeyin diye yükseklerden üfürüyorlardı. Kobani'ye de yaptık insani yardımı. Ne istiyorlar? Askeri operasyon mu, teskereye hayır dediler. PYD, Türk askeri giremez işgalci sayarız dedi. Peki ne istiyorlar buradan top atışı mı istiyorlar. Sadece vesile, çözüm sürecine bir suikast” diye ifade etti.

Meclisin yeni bir döneme başladığını belirten Bostancı, seçimlerin Haziran ayı içerisinde yapılacağını belirterek, erken seçim tartışmalarına da açıklık getirdi. Bostancı, “Suriye'de o kadar insan hayatını kaybetti o kadar dram yaşandı, Türkmenler katledildi sesleri çıkmadı, Araplar katledildi sesleri çıkmadı, İŞİD, Kürtlerle çatışmaya başlayınca da bunlar ayağa fırladılar insanlık elden gidiyor diye. Bir dakika, insanlık çoktan Suriye'de elden gidiyor. 300 bin insan hayatını kaybetti kardeşim. Ve Türkiye, Suriye'ye sürekli insani yardım yapıyor. Biz Türkmenlere, Araplara insani yardım yaparken bu beyefendiler teröristlere yardım etmeyin diye yükseklerden üfürüyorlardı. Kobani'ye de yaptık insani yardımı. Ne istiyorlar? Askeri operasyon mu, teskereye hayır dediler. PYD, Türk askeri giremez işgalci sayarız dedi. Peki ne istiyorlar buradan top atışı mı istiyorlar. Sadece vesile, çözüm sürecine bir suikast. Çünkü kafaları karışık. Hepsinin değil, aslında büyük bir kısmı çözüm süreci ilerlesin istiyor. Ama maceraperestler ve aynı zamanda çözüm sürecinden memnun olmayanlar. Bu işten beslenenler var” dedi.

Ayrıca AKP Grup Başkan Vekili Bostancı; “İŞİD denilen terör örgütünü ortaya çıkaran en büyük unsun Maliki'nin uygulamalarıdır. Maliki'nin mezhepçi uygulamalarıdır. İŞİD'i destekleyen ülkeler bellidir. Türkiye bunların arasında yok. Niye destekledikleri de bellidir, ideolojik nedenlerle. En önemlisi Türkiye'nin Ortadoğu'ya yaklaşımı bu çatışan gruplardan herhangi birisini destek mahiyetinde değildir. İnsani yardım esaslıdır ve bu ülkede tıpkı kendi yaptığı gibi ancak demokratik bir ortam içerisinde sulh ve sükun gelsin anlayışı ile yapılan yardımdır. Dövüşenlerden birisine yardım edersen akan kandan mesul olursun” diye konuştu. 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...