Haber Detayı
22 Aralık 2016 - Perşembe 11:56 Bu haber 739 kez okundu
 
Yozgat Ülkü Ocakları Halep İçin Yardım Kampanyası Başlattı
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Yozgat İl Başkanlığı, Halep için yardım kampanyası başlattı.
Gündem Haberi


Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman daha önce 2 tır yardım topladıklarını Yozgat halkının bu konuda duyarsız kalmadıklarını ve yine soydaşlarımız için ellerinden geleni yapacakalarını dile getirerek: "Türkmen yurdu Halep tarihinin en zor günlerini yaşıyor. Her gün bombalanan şehirde çoğunluğu Türkmen binlerce sivil hayatını kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor. Çocuklar öksüz ve yetim kalıyor. Sözün bittiği, tek gerçeğin ölüm olduğu Halep için, sizleri bu son çığlığa ses vermeye davet ediyoruz.

Yozgat Ülkü Ocakları Halep için yardım kampanyası başlattı. Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman, "Suriye, dünya tarihinin en büyük güç hesaplaşmasından birine tanıklık etmektedir. Kendi çıkarlarını her şeyden üstün gören uluslararası odaklar, mazlum ve biçare halkın akan kanını umursamayıp, elde edecekleri milyon dolarlık kazancı evla görmektedir. Kendi canlarını, namuslarını, mallarını ve en kıymetlileri olan vatanlarından kaçmayıp savunan Suriye Türkmenleri ise bölgede çıkar peşinde koşan zalimlerin ilk hedefi haline gelmiştir." dedi.

"Vatan toprağının kutsaliyetine inanan ve can verip bu sevdasından vazgeçmeyen soydaşlarımız tüm imkansızlıklara rağmen ayakta kalmaya çalışmaktadırlar. Sivil soydaşlarımızın üzerine bombalar yağmakta, yavrularımızın feryatları, analarımızın ağıtları arşı titretmektedir." diyen Küçükduman, şunları kaydetti: "Her biri atası Fatih yaşında olan Türkmen yiğitleri gün geçtikçe erimekte, asırlık çınar Türkmen babaları bu manzara karşısında kahrolmaktadır. Büyük sıkıntılar içerisinden sıyrılarak bugünlere gelen Ülkücü Hareket, soydaşlarının çektiği sıkıntıları yüreğinin en derininde hmektedir. Ülkü Ocakları, Türk milletinin kendisine teslim ettiği yardımları bu güne kadar Irak Türkmeneli, Suriye ve Türkiye’de bulunan bir milyonun üzerinde Türkmen soydaşımıza ulaştırmanın gurur ve mutluluğunu taşımaktadır." dedi.

Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı, sözlerini şöyle tamamladı: "Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz'un emriyle tüm yurtta Halep için yardım kampanyası başlatıldı. Bizde bu kutlu davanın Yozgat neferleri olarak savaşın ortasında olan soydaşlarımızı da yalnız bırakmayacağız. Bu doğrultuda gıda (su, konserve, bulgur, pirinç, makarna, un, kahvaltılık, peynir, tereyağı, bal) ve Tekstil (yatak, çocuk bezi, çocuk ayakkabısı, çocuk giyim, battaniye, çadır) beklemekteyiz. Yardımlarınızı Yozgat Ülkü Ocaklarının il ve ilçe temsilciliklerine ulaştırabilirsiniz."

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yozgat, Ülkü, Ocakları, Halep, İçin, Yardım, Kampanyası, Başlattı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5