Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 23:24 Bu haber 468 kez okundu
 
Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürü Özdemir Yozgat'a Veda Etti
Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürü Ziyaattin Özdemir Bakanlık Özel Kalem Müdürlüğü emrine geçici olarak görevlendirilmesinden dolayı İl Müdürlüğü görevinden ayrılarak bakanlık Özel Kalem Müdürlüğü’ne atandı.
Gündem Haberi


2012 yılında Yozgat İl Tarım ve Orman müdürlüğüne atanan Ziyaattin Özdemir Tarım ve Orman Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü’ne atandı. Özdemir gönül rahatlığı içinde Yozgat’tan ayrılıyorum dedi.

İl Müdürü Özdemir yaptığı açıklamada; “Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde 11.06.2012 tarihinde başlamış olduğum il müdürlüğü görevimden; Değerli Bakanımızın takdirleriyle bakanlığımızın Özel Kalem Müdürlüğü emrine geçici olarak görevlendirilmem nedeniyle, bu gün itibariyle ayrılmış bulunuyorum.

TEŞEKKÜR ETTİ

Bozok yaylasının zenginliği; Roma Hamamı, Kerkenes Harabeleri, Cehrilik Lalesi, Çeşka Kalesi, Kazankaya Kanyonu ve ülkenin ilk milli parkına sahip gönül insanları. Osman Nuri el Bağdadi (Ölmeztoprak) ve Ahmet Efendi gibi zatlarla şereflenen güzel şehirde görev yaptığım süre içerisinde, bizlerden desteklerini esirgemeyen; Dünya lideri Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Sayın çok kıymetli Bakanımıza, Sayın Valilerimize, Sayın Milletvekillerimize, Bakanlığımızın yönetici ve personeline, siyasi parti; İl, İlçe yönetimlerine ve temsilcilerine, özverili ve gayretli çalışan eli öpülesi baş tacı tüm çiftçilerimize gönülden teşekkür ediyorum. 

GÖNÜL RAHATLIĞI İÇİNDE AYRILIYORUM

Gönül rahatlığı içinde Yozgat’tan ayrılırken; 7 yıl 9 ay içinde ‘’Halka hizmet Hakka hizmettir.’’ düsturuyla çalışan fedakar, vefakar mesai arkadaşlarımızla gayretlerimiz neticesinde;

-Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğümüz 2012 yılında küçükbaş kuzularda ölüm oranı %50 iken bu oran       %4-5 ‘lere , büyükbaş buzağılarda ise ölüm oranı %15 iken %4 ‘lereinmiştir. Yozgat’ta hastalıktan Ari İşletme olmaz denilirken,bu gün 15 adet hastalıktan Ari İşletmeye sahip olmuştur.

-2012 yılında 97 ton su ürünleri yetiştiriciliği yapılırken, 2019 yılında 1.050 tona yükselmiştir.

-2012 yılında 185 ton su ürünleri avcılığı yapılırken, 2019 yılında 906 tona ulaşmıştır.

-Bitkisel Üretim Şube Müdürlüğümüz İlimiz yeşil mercimek üretiminde 2012 yılında 3.000 ton üretimle Türkiye genelinde 3. sırada iken; 2019 yılında 17.250 ton üretim ile 1. sırada yer almıştır.

-İlimiz nohut üretiminde 2012 yılında 320.000 ton üretimle Türkiye genelinde 8. sırada iken 2019 yılında 686.164 ton üretim ile 2. Sırada yer almıştır.

-Nadas alanlarının daraltılması projesi kapsamında 2012 yılında 2.6 milyon dekar nadas alanı varken, 2019 yılında 1.34 milyon dekara düşürülmüştür.

-Mera Şube Müdürlüğümüz İlimizde tespit ve tahdit çalışmaları 2012 yılına kadar %25 iken bu oran 2019 yılı sonunda %98’e ulaşmıştır.

-Koordinasyon Şube Müdürlüğümüz çiftçilerimize ışık tutacak verimli demonstrasyon çalışmaları, toprak işlemesiz tarım, mikrobiyal gübre ve mikoriza mantarı aşılamaları ile ülke gündemine oturarak diğer illerdeki çiftçilerin dikkatini çekmiş olup müdürlüğümüzden yardım istenmiştir.

- İlk kez 2012 yılında proje verilmiş olup; 2012’ den bu güne kadar Oran Kalkınma Ajansından 7 proje gerçekleştirilerek, kurumlar içinde en fazla projeye müdürlüğümüz sahip olmuştur.

-Gıda Şube Müdürlüğümüz gıdada etkin denetim yaparak 2012’de işletme kaydı %8 iken bu oranı 2019 yılında %97’ ye yükseltmiştir. Bir adet gıda denetim ve nakil aracı, +4/-18 derecelik soğuk hava deposu müdürlüğümüze kazandırılmıştır.

-Kırsal Kalkınma Şube Müdürlüğümüz KKYDP kapsamında gerçekleştirilen projeler ile tohum işleme paketlemede 39 proje, çelik silo gibi yatırımlar ile 26 proje kazandırarak; sertifikalı tohumu çiftçilerimiz il dışından temin ederken, artık ilimizden başka illere sertifikalı tohumluk temini yapılmaktadır.

 -KOP illerini oluşturan 8 il arasında en fazla sabit yatırım ahır projesi uygulayan 1. il olmuştur.

-Konya Ovası Projesi Mali Destek Programı kapsamında en fazla proje uygulayan ikinci il olmuştur.

-İdari Mali İşler Şube Müdürlüğümüz il ve ilçe binalarının fiziki şartlarının iyileştirilmesi, çevre düzenlemesi, büro işleri ve teknolojik hizmetleriyle birlikte personelin rahat ortamda çalışmasına imkan sağlayarak; kurumumuzu ilimizde örnek kurum haline getirmiştir.

Bir kısmını saydığımız çalışmalara katkı sağlayan başta Müdür Yardımcılarımıza, Şube Müdürlerimize, İlçe müdürlerimize ve personelimize yaptıkları hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim.

Yunus Emre ‘nin dediği gibi ‘’Sular hep aktı geçti, kurudu vakti geçti, nice han nice sultan, tahtı bıraktı geçti, dünya bir penceredir, her gelen baktı geçti.’’. Bu kadar kısa bir hayatta Yozgat halkı ve değerli çiftçilerimiz her şeyin en iyisine layıktır. Benden sonra görevi devralan Tanju Özkaya kardeşimizin, Yozgat tarımını daha ileriye götüreceğine inancım tamdır. Yozgatlı hemşerilerimden helallik istiyor, sağlıklı huzurlu günler diliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

Selam ve saygılarımla” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: ziyaattin özdemir, yozgat, il tarım ve orman müdürü, atama, veda
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5