Haber Detayı
04 Ocak 2017 - Çarşamba 15:56 Bu haber 1501 kez okundu
 
Yozgat Belediyesi Temizlik İşlerine Filosuna Takviye
‘Daha yaşanabilir bir Yozgat’ hedefi ile yola çıkan Yozgat Belediyesi hedefine ilerleme yolunda çalışmalarını sürdürüyor. Bulunduğu her platformda ‘Yozgat’ın çehresini değiştirme hedefinden bahseden Belediye Başkanı Kazım Arslan, bu anlamda yaptığı çalışmalarda Temizlik İşleri Müdürlüğü araç filosuna 16 araç desteği yaptıklarını ve araç sayısını 25’e çıkardıklarını söyledi.
Gündem Haberi


Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün yeni dönem hizmet araçlarını hep birlikte hizmete koymuş olacağız. İnşallah Yozgat’ımız için hayırlı uğurlu olur. Temizlik filomuz epeyce eskimişti. Bu sene temizlikle ilgili hizmet alım ihalemizi yaparken temizlik filomuzu da yenilemeyi hedefledik. Çok şükür tamamı sıfır, değişik fonksiyonlara sahip olan 25 tane araçla Yozgat’ımızın daha temiz daha yaşanabilir bir şehir olması için hep birlikte gayret edeceğiz” dedi.

TÜRKİYE’DE TEK

Yozgat’ta hayata geçirilen ‘Çöp Taksi’ uygulamasının Türkiye’de tek olma özelliği taşıdığını kaydeden Başkan Arslan, “Bu arada tabi 2 tanede çöp taksimiz var. Geçen sene bir taneydi bu sene iki tane oldu. Birisi sürekli mahallelerde dolaşacak, birisi de merkezde dolaşacak. Bu da Türkiye’de uygulaması tek olan bir uygulamadır. Bu da Yozgat için bir farklılıktır” dedi.
Başkan Arslan sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: “Artık ben iddia ediyorum. Yozgat halen şu durumunda bile İç Anadolu’daki birçok ilden daha temiz vilayettir. Bundan sonra biz Çorum’u örnek almayacağız, Çorumlular Yozgat ne kadar temiz diyecek. Bundan ben eminim siz de emin olun. Biz belediye olarak temizleyeceğiz. Ama bunun karşılığında da Yozgatlı hemşerilerimizden her zaman beklentimiz oldu. Yozgat bizim evimiz, bu meydanlar caddeler, sokaklar bizim evimizin salonu. Nasıl ki evimizi temiz tutuyorsak Allah rızası için Yozgat’ı da kirletmeyelim. Bizim vazifemiz temizlemek Yozgatlı hemşerilerimizin vazifesi de kirletmemek. 25 tane aracımız Yozgat için hizmet edecek. Bu milli bir servettir Yozgat’ın servetidir. Araçlarımız Yozgat’a hayırlı olsun. Bütün hedefimiz Yozgat’ın daha yaşanılabilir bir şehir olmasıdır. Bütün amacımız bu yöndedir. Bu hedef doğrultusunda mesafe alıyoruz.”

EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞIYORUZ

Vali  Kemal Yurtnaç ise “Yozgat Belediyemizi temizlik hizmetleri adına yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Allah kazasız belasız çalışmalar versin. Belediyelerin en önemli görevleri şehri temizlemek, şehrin imarını yönlendirmektir. Yozgat’ta belediye ile birlikte çalışıyoruz. Birbirlerimizin noksanlarını tamamlıyoruz. Gerek İl Özel İdare gerek belediye birbirlerine destek oluyor. Biz Yozgat’ta bu tür hizmetlerin daha kaliteli olması fedakarlığı birlikte için her türlü yapacağız” şeklinde konuştu.

Belediyelerin genellikle temizlik işlerini özelleştirme yoluna gittiğini dile getiren Vali Yurtnaç, “Belediyelerimiz eğer prensiplere uygun bir şekilde çalışırsa özelleştirmeye gerek kalmayacaktır. Bunun dışında vatandaşların da ‘bu nasıl olsa belediyenin görevi’ diyerek tüm işi belediyeye yüklemesi yanlış. Hayvanlar bile pisledikleri yerleri kapatıyor. Biz medeni hayatın gereği olarak temizliğe önem verirsek belediyeler de bu noktada harcayacakları ekstra eforu başka hizmetleri yerine getirmek için harcayabilirler” ifadelerine yer verdi.

KÖYLERİN ÇÖPÜ ÖZEL İDARENİN İŞİ

Vali Yurtnaç, İl Özel İdaresi olarak belediyeden köye dönmüş köylerin çöplerinin özel idare tarafından bertaraf edileceğini dile getirdi. Prensiplere uygun bir şekilde davranılarak Yozgat’ın geleceğine yön vermek istediklerine vurgu yapan Vali Yurtnaç, “Yozgat’ı daha ileri bir seviyeye çıkarmak Yozgat’ta yaşayan her bir bireyin görevi. Birlikte çalışarak çanağa sıkışmış bu kenti daha ileri bir seviyeye çıkarabiliriz” dedi.

Açıklamaların ardından bünyeye katılan çöp aracını deneyen Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Cumhuriyet Meydanı’nda tur attı. Başkan Arslan’a, Vali Kemal Yurtnaç’ta eşlik etti.

 Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen araç tanıtım programına Vali Kemal Yurtnaç, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, Temizlik İşleri Müdürü Ömer Duyar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yozgat Belediyesi  Temizlik İşleri Müdürü Ömer Duyar ise araçların teknik özellikleriyle ilgili bilgi verdi. Ardından programa katılan vatandaşlara kavurma ve pilav ikramında bulunuldu.
 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yozgat, Belediyesi, Temizlik, İşlerine, Filosuna, Takviye,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5