Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 01:17 Bu haber 174 kez okundu
 
Yozgat Basınından Ortak Karar
Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğünün korona virüsü ile mücadele kapsamında aldığı dönüşümlü gazete yayımlama kararına Yozgat kent merkezindeki gazetelerde uydu.
Gündem Haberi


Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğünün korona virüsü ile mücadele kapsamında aldığı dönüşümlü gazete yayımlama kararına Yozgat kent merkezindeki gazetelerde uydu. Yozgat’ta günlük yayımlanan resmi ilanlı 6 gazete koronavirüsle mücadele sürecinde yayımlarını sırasıyla haftada 2’şer gün ‘nöbetçi gazete “ olarak sürdürecekler. Bu nedenle gazeteler, haftanın 4 iş gününde de yayımlanmayacaklar.

 

Dün biraraya gelen Yozgat kent merkezinde yayınlanmakta olan Yeni Ufuk, Yozgat Hakimiyet, Yozgat Haber, Merhaba Yozgat, Yozgat Çamlık ve İleri gazetelerinin yazı işleri müdürleri kendi aralarında kur’a çekerek haftada iki günlük yayım periyodlarını belirlediler. Yazı işleri müdürleri “nöbetçi gazete’ usulü yeni yayın periyodlarını Valilik il basın müdürlüğüne bildirdiler. Basın İlan Kurumu koronavirüsle mücadele sürecinde aldığı ‘nöbetçi gazete’ uygulama kararının yanı sıra sağlayacağı diğer teşviklerle yerel gazeteleri ekonomik yönden rahatlatmış olacak…

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: yozgat, basın, basın ilan kurulu, ortak karar
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5