Haber Detayı
04 Mart 2020 - Çarşamba 00:37 Bu haber 439 kez okundu
 
Vekil Sedef Yerköy Devlet Hastanesi'nin Akıbetini Sordu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ. Ethem Sedef Yerköy devlet hastanesinde yaşanan aksaklıkları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplamasını isteyerek soru önergesi verdi.
Gündem Haberi


Vekil Sefe Yerköy Devlet Hastanesinde yaşanan sıkıntılardan bahsederek soru önergesinde şu ifadelere yer verdi;

İlimiz Yozgat Yerköy ilçesi Devlet Hastanesi, ilçe merkezi ve köyleri dâhil olmak üzere 57 yatak kapasitesi ile 35.476 hemşerimize hizmet vermektedir. Aynı zamanda Yerköy ilçemiz ile sınırları birleşik olan Kırşehir Çiçekdağı İlçesi ve Kırşehir Çiçekdağı Köseli Kasabasında yaşayan 16.000’e yakın vatandaşımız da sağlık hizmetleri için Yerköy Devlet Hastanesinden faydalanmaktadır.

Zamanla ihtiyaca cevap veremeyen Yerköy Devlet Hastanesine Bakanlığınız tarafından yeni bir ek hizmet binası yapılmıştır. Kapalı alanı 2.800 metre kare iken yapılan yeni ek bina ile kapalı alan 8.300 metre kareye kadar çıkarılmıştır.

Hastane kapalı alanı iki kat artmışken artırılan yatak sayısı sadece 32 olmuş ve Yerköy Devlet Hastanesi 89 yatak kapasiteli hale gelmiştir.

Geçtiğimiz günlerde hastane ana binasının çürük olması nedeniyle bütün servisler boşaltılmış ve ek binaya taşınarak hastanede hiçbir ameliyat yapılamaz hale gelmiştir.

Mevcut bir servis üç parçaya bölünerek Dâhiliye, Çocuk ve Cerrahi Servisleri üst üste çalışmak durumunda bırakılmıştır.

Yerköy ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız yaşanan bu gelişmeler neticesinde gerekli sağlık hizmetini alamamaktadır. Ayrıca Yerköy ilçemiz termal kaynakları ile ünü bir ilçemizdir.

Bu kapsamda;

  1. Yozgat Yerköy ilçemize yeni bir Devlet Hastanesi yapımı planlanmakta mıdır?
  2. Yeni bir Hastane hizmet binası çalışması yapılıyor ise ne aşamadadır, kaç yataklı olarak ve ne zaman faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır?
  3. Boşa akıp giden termal kaynaklardan faydalanılarak yapılacak yeni hastanede Termal Fizik Tedavi ünitesi planlanmakta mıdır?
Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: termal, hastane, yerköy, yozgat, mhp, ethem sedef
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5