Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 18:46 Bu haber 191 kez okundu
 
Sedef, Yerköy'lü Pancar Üreticilerinin Sorunlarını Dilegetirdi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ. Ethem Sedef, Yerköy pancar üreticilerinin kota sorunu ve cezai işleme tabii kaldıklarını ifade ederek Çorum Şeker Fabrikasından bilgi almak üzere yazılı talepte bulundu.
Ekonomi Haberi


Kota cezaları şeker pancarı üreticilerimizi zorladığını belirten Milletvekili İ. Ethem Sedef; “Girdi maliyetleriyle başı zaten belâda olan çiftçimiz birde bu tür yaptırımlarla mücadele edecek takati kalmamıştır” dedi.

MHP Yozgat Milletvekili Sedef, şu ifadelere yer verdi;

“Yerköy ilçemizde üretim yapan şeker pancarı çiftçilerimiz Çorum Şeker Fabrikasına teslim ettikleri ürünlerin bedellerini bankalar aracılığıyla almaya başladı. Bankaya giden çiftçilerimizin birçoğunun alacaklarında kesinti olduğu, kotalarını tutturamadıkları ve bu sebeple caza-i işleme tabii tutulduklarını öğrendim. Geçtiğimiz yılın üretiminde Tohum ve Gübre de sıkıntı olduğunu dile getiren çiftçimiz aynı zamanda Gelin Güllü Gölet’inden de kısıtlı su aldıklarını dillendirmekteler. Girdi maliyetleriyle başı zaten belâda olan çiftçimiz birde bu tür yaptırımlarla mücadele edecek takati kalmamıştır.

Bu sebeple tarafıma ulaşan şikâyetlere çözüm aramak için Çorum Şeker Fabrikasına konu hakkında bilgi almak üzere yazılı bir talepte bulundum. Gelen sonuçlara göre Konuyu hep birlikte takip edeceğiz” dedi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: şeker pancarı, yerköy, kota, cezai işlem, mhp, ethem sedef
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5