Haber Detayı
28 Aralık 2016 - Çarşamba 10:39 Bu haber 2628 kez okundu
 
Sedef, İktidara Yüklendi, Beceremiyorsanız Müsade Buyurun
Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef açıklanan TUİK verileri sonrası iktidarı eleştirdi. Sedef, İktidar sahiplerine Yozgat eriyor hep birlikte bir çare üretelim derken onlar ‘’büyüme gelişme’’ mavraları atıyorlardı.” dedi.
Gündem Haberi


Dün açıklanan TÜİK verilerine göre iller arası büyüyen ekonomiler arasında 8 sıra birden gerileyerek gerilemede Türkiye birincisi olduğumuzu öğrendim diyen MHP il Başkanı Sedef; Bu geriye gidişi nüfus gerilemesini de birlikte düşündüğümüzde Yozgat’ın geleceği karanlık gözüküyor ne yazık ki. İktidar sahiplerine Yozgat eriyor hep birlikte bir çare üretelim derken onlar ‘’büyüme gelişme’’ mavraları atıyorlardı.Yatırım konusunda beklentilere çözüm üretemeyen Akp iktidarı yol yaptık, hızlı tren yaptık, özel bir şirkete kendi sermayesi ile hasta garantili hastane yaptırıyoruz,hapishane yapıyoruz…. gibi Yozgat ekonomisine fayda sağlayamayacak her İl’e yapılan hatta bu sıralamada bile en son Yozgat’a vergilerimizle yapılan hizmetlerle övünerek gün geçirdiler” dedi.

Sedef, “Ekonomisi büyük iller arasında 2004 yılında 42. sırada iken bu gün 8 sıra birden gerileyerek 50. sıradayız. Gerilemede ülke şampiyonuyuz diyerek,

Köylere gidiyoruz; tarım hayvancılık şehri Yozgat’ta neredeyse tarım yapan insanımız kalmamış. Soruyoruz neden tarım yapmıyorsunuz? Toprağa harcadığımızı alamıyoruz, mahsul para etmiyor cevabını alıyoruz. Köyde karnını doyuramayan genç nüfus önce şehre Yozgat gibi istihdam alanlarının kısıtlı olduğu illerden ise metropollere göç ediyor. Köyler boşalmış adeta hayalet köylere dönüşüvermiş.

Osmaniye, Yalova, Van, Mardin, Aksaray,Kayseri almış başını giderken biz yerimizde saymayı bile başaramamışız.

İKTİDARIN TEK BAŞARISI 15 YILDA YOZGAT'I GERİLETMEK OLDU

15 yıllık Akp iktidarının tek başarısı Yozgat’ı hem nüfus hem de ekonomik olarak geriletmek oldu. Büyük şehirler aslan paylarını bölüşürken bize kırıntıları bile çok gördüler. İstanbul’a köprü yapıldı biz alkışladık, tüp geçit yapıldı biz alkışladık, Eskişehir İstanbul Ankara’ya hızlı tiren yapıldı biz yine alkışladık. Hemşerilerimiz bir günde demedi ki bu şehre ne yaptınız? ne yapacaksınız? Bu tepkisizliği iktidar da canına minnet bilerek tepkisiz kaldı. Sonuç olarak hep birlikte kaybettik. Yozgat kaybetti.

Yozgat’ta hep birlikte yaşıyoruz. Bu şehirde barınıyor bu şehirde karnımızı doyuruyoruz. Yozgat halkı iktidara ne istediyse verdi. Son seçimde 4 milletvekilinin 4’ünü de AKP’ye verdi.

YOZGAT HALKINA SESLENİYORUM

Yozgat halkına sesleniyorum lütfen verdiğiniz desteğin karşılığını da isteyin. Aksi takdirde bir 10 yıl sonrasında yaşayacak bir memleketimiz kalmayacak.

Yaşanan bu sıkıntılı günlerin aşılması için yapılacak her türlü girişimin arkasında ve destekçisi olacağımızı da buradan beyan etmek istiyorum. Biz Yozgat’ı seviyoruz ve bu şehrin her alanda gerilemesinden üzüntü duyuyoruz.

Ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda acil eylem planlarına ihtiyacımız var. İktidar gücü kullanılarak yapılacaklar var. Yerel yönetimlerinin gücü kullanılarak yapılacaklar var. Özel sektörün gücü ve dinamizmi kullanılarak yapılacaklar var. Akademisyenler ve eğitimcilerin yön vermesine ihtiyacımız var. Sivil toplum örgütlerinin öngörülerine ihtiyacımız var. Velhasıl 7’den 70’e güç birliğine ihtiyacımız var. Bu güçleri birleştirip katma değer üretecek siyasetçilere ihtiyacımız var.

BECEREMİYORSANIZ MÜSAADE BUYURUN

Halk desteğini vermiş beceremiyorsanız müsaade buyurun….

Başkaca ciğerlerimizi dağlayan önemli konu ise her gün toprağın bağrına verdiğimiz Şehitlerimiz. Yıllardır güzel ülkemizi bölmek için içerden ve dışarıdan her türlü hainlik ile karşı karşıyayız. Her tür hainlik fesatlık kol geziyor güzel ülkemizin üzerinde.Şunu bilmiyorlar ki biz bir ölür bin diriliriz.Bu milleti ne yıldırabilirsiniz nede korkutabilirsiniz.Başta Sorgun ilçemizden son şehidimiz Er Mehmet Ünal olmak üzere Şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine ,Yozgat halkına ve Türk Milletine baş sağlığı dileriz.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Sedef,, İktidara, Yüklendi,, Beceremiyorsanız, Müsade, Buyurun,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5