Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 02:17 Bu haber 114 kez okundu
 
Sedef, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesaj
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ. Ethem Sedef 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle mesaj yayınladı.
Gündem Haberi


Milletvekili Sedef yaptığı açıklamada; Büyük Türk milletinin vatan sevgisinin, şehadetle sınandığı Çanakkale Zaferi’nin bir yıldönümünü daha kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Çanakkale’de dünyanın birçok yerinden gelen işgalci güçlerle karşı haklı mücadele dönemi, sarsılmaz bir milli iradenin hayat bulduğu dönemdir.

 

Çocuk denecek yaştaki askerimizin cepheden dönmeyi düşünmeden  “Çanakkale geçilmez” sözünü hem savaşın her noktasına, hem düşmana, hem de dünya tarihine yazmışlardır. İnanmışlığın sembolü olan Seyit Onbaşı ve binlerce kahramanımız Anadolu’nun Türk’ün vatanı olduğunu, tüm dünyayı dize getirerek kanıtlamışlardır.

 

Bu zafer aynı zamanda aziz milletimizin, varlığına yönelmiş ve artık sabır sınırlarını zorlayan tehditler için neleri göze alıp, nasıl başarabileceğimizin emsalsiz bir örneği olmuştur.

 

Bugün de başka yönleri ile büyük bir tehdit olarak ortaya çıkan emperyalizme karşı mücadelede, aziz milletimizin ihtiyacı olan kudret ve ilhamın eşi bulunmaz kaynağı Çanakkale Ruhunun muhteşem anlamında saklıdır.

 

Çanakkale dirilişi, Türklüğü küçümseyen, onuruna ve kutsallarına el ve dil uzatmaya yeltenen, Türk milletinin gücünü imtihan etmeye kalkışan  bugünkü ihanet odaklarını nasıl bir sonucun beklediğini anlamaları açısından, ders almaları gereken tarihi bir ibret vesikasıdır.

 

Şanlı Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde, askeri dehası sayesinde Türk milletine Türkiye Cumhuriyeti’ni armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnet ve saygıyla anıyorum.

 

 Ayrıca, vatan savunmasında canlarını çekinmeden ortaya koyan, böylece Allah katında en kutlu mekânlardan biri olan şehadet mertebesine erişen Türk askerlerinin ruhunun şad mekânlarının cennet olmasını Cenab-ı Hakk’tan diliyorum.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: ethem sedef, 18 mart, çanakkale zaferi, şehitleri anma günü
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5