Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 02:50 Bu haber 619 kez okundu
 
Oktay, Memleketi Yozgat'ta temel atacak
Yaklaşık iki yıl önce Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın himayelerinde Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası ile yürütülen çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.
Gündem Haberi


Yaklaşık iki yıl önce Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın himayelerinde Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası ile yürütülen çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.

 

Açılışı 24 Haziran Çarşamba günü düzenlenecek olan törenle Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından gerçekleştirilecek tesislerin yatırımcılarının tamamı yerli ve milli iken, yatırım toplamı da 86 milyon 500 bin TL

 

Bin 230 kişiye istihdam sağlayacak

 

Faaliyet alanları turizm ve otelcilik, tekstil imalatı ve hazır rasyon gıda üretimi olacak olan 3 işletme Yozgat’a 700 kişilik önemli bir istihdam sağlayacak. Zaman içinde ise bin 230 kişilik bir istihdam kapasitesine ulaşılması hedefleniyor.

 

Açılışı yapılacak olan tesislerden ilki bir otel

 

Kadın girişimciliğinin Yozgat’taki örneklerinden biri olan ve tarımla, doğayla iç içe bir hizmet sunum modeli ile hizmet vermeyi planlayan butik otel toplamda 10 bin metrekarelik bir alana sahip.

 

Diğer iki tesis ise üretim sektöründe faaliyet gösterecek büyük çaplı yapılar olup birinde 500 kişilik istihdam hedefleyen tekstil, diğerinde ise Yozgat ekonomisine halihazırda 530 çalışanıyla istihdam sağlayan, askeri ve sivil tüketime yönelik gıda üretimi yapılacak. İki tesisin toplam 62.530 metrekarelik tahsisli üretim alanından oluşuyor.

 

6 Tesisin temel atma törenini gerçekleştirecek

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, aynı zamanda memleketi olan Yozgat’a gerçekleştireceği ziyaret kapsamında yapacağı açılışlarla birlikte Yozgat Organize Sanayi Bölgesinde 6 tesisin temel atma törenini de gerçekleştirecek.

 

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik, yapılacak yatırımların Yozgat’a hem üretim hem istihdam açısından önemli katkıları olacağını belirterek, “yatırımların gerçekleşmesinde büyük emekleri olan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Temel atma töreni, Fuat Oktay, Yozgat TSO, Sinan Çelik
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5