Haber Detayı
29 Aralık 2016 - Perşembe 01:23 Bu haber 1112 kez okundu
 
Öğrencilere Organik Tarım Anlatıldı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Yozgat İl Müdürlüğü okullarda öğrencilere Organik Tarımı anlattı. İlk olarak Fatma Temel Turhan Ortaokulu 5’nci sınıf öğrencilerine slayt eşliğinde anlatıldı.
Eğitim Haberi


Yozgat Fatma Temel İlköğretim Okulunda konferans salonunda gerçekleşen programa Yozgat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ziyaattin Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü, Okul Müdür Selim Yozgat, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Açıklamalarda bulunan Yozgat İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Ziyaattin Özdemir, " Organik tarım (Ekolojik tarım ve Biyolojik tarım) ekolojik dengenin korunması, her türlü bitkisel, hayvansal ve su ürünleri üretimi ile kullanılacak girdilerin organik tarım metoduna uygun olarak üretilmesi veya temini, orman ve doğal alanlardan organik tarım ilkelerine uygun olarak ürün toplanması, bu ürünlerin işlenmesi,ambalajlanması, etiketlenmesi, depolanması, taşınması, pazarlanması, kontrolü, sertifikalandırılması ve denetimini amaçlayan, çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen modern tarımsal üretim tekniklerini kullanmayı kabul eden, her aşaması kontrollü, kayıtlı ve sertifikalı bir üretim şeklidir"

Daha sonra Tarımla ilgili bir sunum yapıldı. Program sonunda öğrencilere Organik Tarım Dergisi, Organik Tarım logolu kalem ve kitap ayracı verildi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Öğrencilere, Organik, Tarım, Anlatıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5