Haber Detayı
01 Aralık 2016 - Perşembe 23:03 Bu haber 653 kez okundu
 
Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Eğitimden Geçti
Yozgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (SMMMO) üyelerine ve stajyerlerine yönelik hazırlamış olduğu eğitim faaliyetleri kapsamında E-Defter, E-Fatura, E-Arşiv, KEP ile ilgili E-uygulamalar bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.
Gündem Haberi


Bağımsız Denetçisi Murat Omrak tarafından katılımcılara bilgilerin verildiği seminerde teknolojik gelişmelerin mesleğe olan etkilerine dikkat çekildi.

Yozgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyelerinin teknolojik gelişmelere ayak uydurması için eğitim semineri düzenledi.

Seminerde açılış konuşması yapan SMMMO Başkanı Ahmet Bulut, “Bizim mesleğimizin icra aşamasında teknoloji fazlaca kullanılmaktadır. Bu nedenlerle meslektaşlarımızın teknolojik gelişmeleri takip etmesi, kendisini ve çalışma ortamını bu gelişmelere hızla adapte etmesi mesleki başarı için çok büyük önem taşıyor. Oda yönetimi olarak meslektaşlarımızın iş yoğunluğunun çok fazla olduğunu biliyoruz. Meslektaşlarımızın bu gelişmelerden haberdar edilmeleri için yoğun bir biçimde eğitim ve bilgilendirme seminerleri düzenliyoruz” dedi.

Teknolojik gelişmelerin mesleği etkilediğini ifade eden Bulut. “ Dünden bugüne mesleğimizin teknolojik gelişmesine bir kaç örnek vermek istiyorum. Kollu Facit hesap makinesinden, elektronik hesap makinesine, elle yazılan-kapatılan defterlerden, bilgisayarla tutulan defterlere, yılda verilen bir beyannameden, ayda verilen üç-beş beyannameye, elle kesilen tahakkuklardan, e-beyan, e-  tahakkuk sistemine, karmaşık hesap planından, tek düze hesap planına geçildi. Mesleğimiz ve meslektaşlarımız hızlı bir şekilde bu gelişmelere adapte oldu. Meslek odası olarak bu gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Yeniliklere uygun olarak seminer ve eğitim programlarımızla sizleri buluşturacağız. Tüm mesleki sorunlarımızın üstesinden hep birlikte geleceğiz” diye konuştu. Grand Ser Otel toplantı salonunda yapılan seminere çok sayıda oda üyesi ve stajyer katıldı. Yapılan seminerde yaklaşan hesap dönemi nedeniyle e-defter, e- fatura, e-arşiv ve KEP ile ilgili sunumu SMMM/ Bağımsız Denetçisi Murat Omrak tarafından katılımcılara bilgiler verildi.

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Muhasebeciler, ve, Mali, Müşavirler, Eğitimden, Geçti,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5