Haber Detayı
06 Ocak 2017 - Cuma 11:37 Bu haber 1417 kez okundu
 
Madalyasını Aldı
Türk Kızılay’ı vatandaşları kan bağışına teşvik etmek için bağışçılarına çeşitli madalyalar veriyor. Son olarak Kızılay Yozgat Kan Bağış Merkezi daimi bağışçısı olan Duran Açıkgöz’e Bronz Madalya takdiminde bulundu.
Sağlık Haberi


Kan bağışçısı Duran Açıkgöz yaptığı açıklamada; Öncelikle Kızılay teşkilatına teşekkür ediyorum. İnsanların da ihtiyaç oldukça kan vermelerini  ve ihtiyaç olmadan da kan vermelerini tavsiye ediyorum. Çünkü yarın ne olacağını bilemiyoruz, bu kan bize de ihtiyaç olabilir stoklarda kan tükenmeden vatandaşlarımızın Kızılay Kan Bağıl Merkezlerine gelerek kan vermelerini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Kızılay Yozgat Kan Bağış Merkez Müdür Dr. Selçuk Cansız’da yaptığı açıklamada, Türk Kızılay’ının bağışçıları teşvik etmek anlamında bağışçılarımıza 10’unc bağışta bronz madalya, 25’inci bağışta gümüş madalya, 35’inci bağışta altın madalya ve 40’ncı bağışta da plaket üzerinde isminin yazılı olduğu bir plaket takdim ediyoruz. Bu tabiî ki kanın karşılığı değildir sadece kan vermek için küçük ufak bir promosyon anlamında teşvik anlamında bir uygulamadır. Bronz, gümüş madalya alan yada bağışçılarımız bunu yakınlarına gösterecek, çocuklarına, torunlarına gösterecek, iş arkadaşlarına gösterecek onlarda kendilerini, “ böyl bir uygulama varmış bende vereyim, ben niye kan vermeyeyim” şeklinde onları teşvik etme anlamında veriyoruz. Hem de bağışçılarımızı onurlandırmak. Çünkü çok önemli bir görev üstlenmişler . Toplumumuzda kanı eğer insanlardan almazsak temin etme imkanımız olmadığı için kan bağışlayan insan bir fabrikanın yapmış olduğu işlemi yapmış oluyor. Temin edemeyeceğimiz bir üründür kan ve tamamen insanlardan alınması gerekiyor. Bundan dolayı da bağışçılarımız çok önemli bir iş yaptıklarından dolayı da böyle bir hediye aslında az bile. Ama Naçizane Kızılay’ımızın bağışçılarımıza vermiş olduğu bir teşvik anlamında. Duran bey’de bize 11’nci bağışını gerçekleştirdi bu gün. 10’ncu bağışı geçtiği için kendisine bu Bronz Madalya beratımızı teşekkür mahiyetinde takdim ettik kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Madalyasını, Aldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5