Haber Detayı
03 Ocak 2017 - Salı 09:05 Bu haber 1121 kez okundu
 
KOP İle Yozgat'ta Okuyacak
Konya Ovası Projesi (KOP) Okuyor Projesi kapsamında toplamda 05 Ağustos 2016 - 30 Eylül 2016 tarihleri arasında "2016 Yılı KOP Okuyor Projesi Mali Destek Programı" proje teklif çağrısı gerçekleştirildi. 75 proje desteklenmeye layık görülürken, Yozgat’tan ise 8 proje onaylandı.
Eğitim Haberi


Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın 2014-2018 yıllarını kapsayan KOP Eylem Planı’nda belirlenen amaçlara uygun olarak, ulusal ölçekli stratejiler doğrultusunda; KOP Bölgesi’nde Okuma Alışkanlığı ve Kültürünün Artırılarak Sürdürülebilirliğin Sağlanması Mali Destek Programı 2016 yılı proje teklif çağrısı başlatıldı.  Kamu kurum ve kuruluşları tarafından okuma alışkanlığı ve kültürünün artırılarak sürdürülebilirliğin sağlanması amacı ile hazırlanan projeleri desteklemek üzere 05 Ağustos 2016  - 30 Eylül 2016 tarihleri arasında "2016 Yılı KOP Okuyor Projesi Mali Destek Programı" proje teklif çağrısı gerçekleştirildi. 
Bu teklif çağrısı kapsamında,  kamu kurum ve kuruluşları tarafından KOP Bölge İdare Başkanlığı’na 683 proje başvurusu yapılırken,  söz konusu projelerin , Teknik ve Mali Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirilmeye tabi tutulduğu kaydedildi.  Konu ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş “ Proje ile KOP Bölgesi’nde yer alan Aksaray, Karaman, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat illerinde okuma kültüründe farkındalık oluşturularak sürdürülebilir hale getirilmesi, öğrencilerin okuma ve yazma alışkanlıklarının geliştirilmesi, bu illerde projelerin uygulanması, koordinasyonunun sağlanması ve projelerin izlenmesi amaçlanmaktadır” ifadelerini kullandı.  İdare Tarafından Desteklenecek Proje Bütçesi Limitleri hakkında bilgi veren Kuş, “Bu program çerçevesinde proje yürütücü kuruluşuna verilecek destekler 5 bin TL  ile 50 bin TL arasında olacaktır” dedi. 
75 PROJEYE ONAY 
KOP Okuyor Projesi kapsamında toplamda 683 proje başvurusu yapıldığını kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş,  bölge genelinde ise 75 projenin desteklenmeye layık görüldüğünü ve söz konusu 75 proje arasında Yozgat’tan 8 projenin onaylandığını kaydetti. 
Kuş, okul ve kurumların söz konusu mali destek programından azami ölçüde yararlandığını dile getirerek,  projesi kabul edilen okul ve kurumları tebrik etti.  Kuş, ayrıca projelerin hazırlanmasında emeği geçen ARGE Birimi çalışanlarını, idareci ve öğretmenleri kutladı ve projelerin yürütülmesinde okul ve kurumlara başarılar diledi.
PROJESİ KABUL EDİLEN OKUL VE KURUMLAR
S.N Okul-Kurum Proje Adı Yer
1- Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü:  Türkiye'yi Okuyorum Gözlerim Kapalı - Merkez
2- Mehmet Akif Ersoy İlkokulu : Benim Kitaplığım - Çayıralan
3- Çekerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü:  Hepimiz Ayaklı Kütüphaneyiz - Çekerek
4 - Yukarısarıkaya Ortaokulu : Öğrenci - Veli Okuyor - Sarıkaya
5 - Şehit İsmail Dursun Anadolu Lisesi :  Şidal Okuyor Şefaatli

6- Sorgun Anadolu Lisesi Senin Kitabın Hangisi Sorgun
7- Nurdoğdu Ortaokulu Ödünç Kitap Projesi -Yerköy
8 Yenifakılı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Okuyorum-Anlıyorum-Anlatıyorum" Projesi Yenifakılı

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: KOP, İle, Yozgat'ta, Okuyacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5