Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 00:44 Bu haber 756 kez okundu
 
Keven, Özür Dilenmesini İstedi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali KEVEN Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Yozgat ziyaretleri sırasında belediye başkanlarıyla değerlendirme toplantısına sadece Ak Partili belediye başkanlarının katılmasına sert tepki göstererek özür dilenmesini istedi.
Siyaset Haberi


CHP Milletvekili Keven sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Akdağmadeni, Çayıralan, Sarıkaya, Sorgun, Şefaatli, Yenifakılı Ve Yerköy Halkı Özür Bekliyor!

Yozgat'ın toplam 13 ilçesi var son seçimde AKP'nin ilçe belediyesi sayısı 12'den 6'ya düştü. Yozgat'ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Yard. Fuat Oktay ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum belediye başkanlarıyla değerlendirme toplantısı yaptığını söylediği toplantı ise sadece AKP'li il ve 6 ilçe belediyesinden ibaret.

HALKIN SEÇTİĞİ BELEDİYE BAŞKANLARINI NASIL YOK SAYARSINIZ!

Yozgatlı Hemşerilerimin Sağduyusuna Güvenerek Soruyorum;

Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar,

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz,

Yenifakılı Belediye Başkanı Soner Yalçın,

Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci,

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın,

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açikel ve Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca bu ilin belediye başkanları değil mi? Halkın seçtiği belediye başkanlarını nasıl yok sayarsınız!

Peki bu güzide ilçelerimiz Fuat Oktay'ın cumhurbaşkanı yardımcısı olduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin ilçeleri değil mi? Bu ilçelerin sorunlarını isteklerini taleplerini önerilerini dinlemek sizlerin görevi değil mi? Özellikle Bakan Murat Kurum tamda bu ilçelerin sorunlarını ve taleplerini dinleyip çözüm üretme makamında değil mi? Böyle bir ayrıştırma yok sayma bir devlet adamına yakışır mı?

Yozgat sadece AKP'den mi ibaret sanıyorsunuz! Halkın içine karışın, çiftçinin işçinin esnafın ayağına gidin sorunlarını bir dinleyin. Yozgat'ta bütün siyasi parti temsilcilerini ve belediye başkanlarını dinleyin. Muhalefet partilerini de davet etseydiniz Meclis'te defalarca gündeme getirdiğim sorunları ve talepleri yüzünüze karşı açıkça söyler ve en azından Yozgat'ın sorunları hakkında bilgi sahibi olmuş olurdunuz. Etrafınızda ki dar partizan kitle size Yozgat hakkında sağlıklı bilgi vermez. Bir millet bahçesiyle bir millet kıraathanesiyle Yozgat'ın bir 5 yılını daha böyle tüketmekle kalırsınız!

YOK SAYILAN 7 İLÇENİN TOPLAM NÜFUSU 225 BİN

Yok sayılan 7 ilçenin toplam nüfusu 225 bin olup yarıdan fazlasıdır!

Kibir dolu bu zihniyet Yozgat'a millet bahçesi ve millet kıraathanesi sözü verdi! Yozgat'ın göç sorunu bu şekilde mi önlenecek?

Yozgat'ı ne kadar ciddiye aldıkları ortada. Askeri birlik yok, savunma sanayisi yok, tarıma dayalı sanayi yok sadece Menekşe Evleri'ni yıkıp yerine millet bahçesi yapılacak 'müjdesi' var.

Ayrıca Çekerek'te Süreyabey Barajı'nı kirleten balıkçılığı öldüren kanalizasyon atıklarını bir yıldır defalarca gündeme getirmiştim (meclis konuşması, soru önergeleri, basın açıklamaları) buraya bir arıtma tesisi yapılacağı sözü verildi bunun takipçisi olmaya devam edeceğim."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: fuat oktay, murat kurum, ali keven, yozgat
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5