Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 23:07 Bu haber 517 kez okundu
 
Keven, Köylerin Altyapı Sorununu Gündeme Getirdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat’ta köylerin eksik kalan altyapı sorunlarını ve ödenek durumlarını gündeme taşıdı.
Gündem Haberi


TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Milletvekili Keven, Yozgat’ta ki köylerin birçoğunda asbestli içme suyu borusu kullanıldığını ve 72 köyde kanalizasyon altyapısının olmadığını söyledi.

Milletvekili Keven; “Yozgat'ta köylerimizin altyapı sorunları devam ediyor. İçme suyu boruları asbestli olan köylerimiz var. Yozgat'ta hala kilitli parke verilmeyen köylerimiz var. Örneğin Sorgun Muğallı Köyü gibi bir metrekare dahi kilitli parke verilmemiş köylerimiz var. Kanalizasyon sistemi olmayan köyler var. Köylerde muhtarlarımızın en büyük talebi, içme suyu sorunlarının giderilmesi ve fosseptik çukurlarının içme suyuna tehlike saçan bir vaziyette olmasıdır. Yozgat Genelinde 72 Köyün Kanalizasyon Sistemi Yok. Bu konuları Sayın Vali’ye de ilettim. Yozgat'ta köylerimiz daha fazla ödenek bekliyor. Yozgat'ta göçü önlemek istiyorsanız kırsal kesimde daha fazla insan yaşasın; orada üretim yapsın, tarımla uğraşsın diyorsanız köylerin şartlarını iyileştirmeniz lazım. On sekiz yıldır ülkeyi tek başına yönetiyor, Yozgatlıya üretim yaptırmıyorsanız ve bu il, hızlı bir göç süreci yaşıyorsa, köyler terk ediliyorsa soruyorum bunun sorumlusu kim? Defalarca söylüyorum gelin oturalım tek tek bütün köylerin sorunlarını tespit edelim. Köylerimize yapılan siyasi ayrımcılığı ortadan kaldıralım. Birlikte el ele verip sorunlarımızı çözelim” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: altyapı, yozgat, ali keveni TBMM, soru önergesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5