Haber Detayı
09 Aralık 2016 - Cuma 15:26 Bu haber 993 kez okundu
 
Kazım Dönmez Konağı'na ORAN Desteği
Yozgat’ta bulunan tarihi konaklar bir bir restore ederek gün yüzüne çıkaran Yozgat Belediyesi bir yenisi içi daha kollarını sıvadı. Kazım Dönmez Konağı projesi rölöve, restorasyon ve restitüsyon çalışmaları ORAN Kalkınma Ajansı tarafından onaylandı.
Gündem Haberi


Yozgat Belediyesi restore işlemlerini yaparak unutulmaya yüz tutmuş tarihi konakları gün yüzüne bir bir çıkarken bir yenisi için daha kollar sıvandı. Aşağı Nohutlu Mahallesi 840 Ada 36 Parselde Bulunan Yozgat Belediyesi Kazım Dönmez Konağı rölöve, restorasyon ve restitüsyon projeleri ORAN Kalkınma Ajansınca doğrudan faaliyet desteği kapsamında destekleniyor.

Oran Kalkınma Ajansının mali desteği ile hazırlanan tarihi konağın rölöve, restorasyon ve restitüsyon projeleri ile mühendislik projeleri Kayseri Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylandı.

Yozgat Belediyesince kamulaştırılan Kazım Dönmez Konağı, ORAN kalkınma ajansınca da proje hizmet bedeli desteği sağlanarak tarihimize sahip çıkma adına önemli bir katkı sağlayacak.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Kazım, Dönmez, Konağı'na, ORAN, Desteği,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5