Çorba Kültürünü Oluşturmaya Çalışıyor
Haber
04 Aralık 2016 - Pazar 23:18
 
Çorba Kültürünü Oluşturmaya Çalışıyor
Kış ayının gelmesiyle içimizi ısıtan çorba Yozgat’ta bir firma tarafından çorba kültürü oluşturulmak isteniyor.
Kültür Haberi
Çorba Kültürünü Oluşturmaya Çalışıyor

Yozgat’ta kış mevsiminin gelmesiyle birlikte çorba satışlarında artış olduğunu dile getiren Çorbacım İşletme Sahibi Hakan Taşkın, Yozgat’ta çorba kültürü oluşturmak istediklerini söyledi.

Kışın gelmesiyle birlikte çorba satışlarının arttığını ifade eden Hakan Taşkın, verdikleri hizmet nedeniyle vatandaşların memnun kaldığını dile getirdi. Taşkın ayrıca Yozgat’ın geleneksel lezzetlerinden biri olan arabaşı çorbasını hamuruyla birlikte hafta içerisinde Yozgat halkının hizmetine sunacaklarını da sözlerini ekledi.

Taşkın yaptığı açıklamada, “Yozgat’ta çorba kültürünü oluşturmak istiyoruz. Birçok ilde bu kültür yıllardır var. Yozgat’ta bunun eksikliğini htiğimiz için böyle bir yeri Yozgat halkının hizmetine sunmak istedik. Şu ana kadar vatandaşlarımız verdiğimiz hizmetten memnun. Çorba çeşitlerimizin arasına Yozgat’ın geleneksel lezzetlerinden olan arabaşı çorbasını da ekleyeceğiz. Hafta içerisinde arabaşını hamuruyla birlikte vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca arabaşının çorbasını kaz etiyle yapmayı düşünüyoruz.” dedi.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Çorba, Kültürünü, Oluşturmaya, Çalışıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı