Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 22:52 Bu haber 354 kez okundu
 
Bozok Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı Açıldı
Bozok Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yıl Açılışı, Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi


Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılışa Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Arif Hamdi Sazak, siyasi parti temsilcileri, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Alay Komutanı Bilgihan Yeşilyurt, POMEM Müdürü Zafer Kişi, İş Adamı Bilal Şahin, il protokolü, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 “Yozgat Bozok Üniversitesi 2019 -2020 akademik yılı açılışının hayırlı olmasını diliyorum” diyen Yozgat Valisi Kadir Çakır, yaptığı açılış konuşmasında, Bozok Üniversitesinin 22 bin öğrencisi, yaklaşık 900 öğretim görevlisinin ve personeli olduğunu biliyoruz. Sevgili öğrenciler, üniversiteye gelmek kolay değil. Hepiniz birtakım süzgeçlerden geçerek buraya geliyorsunuz. Okullar okuyorsunuz daha sonra sınava girip üst düzey bir eğitime adım atıyorsunuz. Bozok Üniversitesi 2006 yılında kurulan bir üniversite. Daha yeni bir üniversite. Bir takım sıkıntılarımız tabii ki var. Bu üniversitede yapılan çok şey var aslında, büyük bir kampusu var. Ama öbür taraftan da yapılan büyük ve güzel işler de var.” dedi.

Üniversitede kıymetli hocaların olduğunu belirten Vali Çakır, “Üniversitenin aşama kaydetmesi, mesafe kaydetmesi kolay bir iş değil. Bunlar milimetrik hesaplarla adım adım ilerleyen işler. Güvendiğimiz, inandığımız değerli hocalarımız var. Rektör hocalarımız var, sizler gibi pırıl pırıl öğrencilerimiz var. Yönetim tek başına olan bir kavram değil. Dünyanın en idealist en iyi yöneticisi de olsanız eğer bir kimliği oluşturamazsanız gençlerden değişimden bir haber olursanız maalesef gerekli başarıya ulaşamazsınız. Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 akademik yılının hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bozok Üniversitesi Rektöre Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise yaptığı konuşmada, “Bugün burada, akademik yıl açılışını yapacağımız Yozgat Bozok Üniversitesi, öğrenci sayısı 22 bini aşmış, 12 fakülte, 3 enstitü, 5 yüksekokul, 9 meslek yüksekokul, 17 araştırma-uygulama merkezi, akademik ve idari 2 bini bulan mensubu ile bölgenin parlayan yıldızı olmaya namzet bir üniversitedir. Ben akademik yılımızın ilimize, ülkemize, çalışma arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Törende Milletvekili Yusuf Başer ve Belediye Başkanı Celal Köse’de birer konuşma yaparak 2019-2020 Akademik Yılın hayırlı olması temennisinde bulundular.

Açılış töreni, verilen ilk dersin ardından sona erdi.

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: bozok üniversitesi, bozok üni, akademik yıl, açılış, rektör
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5