Haber Detayı
30 Kasım 2016 - Çarşamba 13:09 Bu haber 2135 kez okundu
 
Beklenen Açıklama Geldi
Geçtiğimiz hafta Perşembe günü Yozgatspor 1959 FK’nın çift kale antrenmanı için geldiği ve Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde olan Yozgat Bozok Stadının kapılarının kilitli olması Yozgat kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı. Yaşanan olayların ardından gözler Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer’e çevrilmişti. Kamuoyunda yaşanan sıkıntıların ardından Güneşer, basın mensupları ile bir araya gelerek açıklama yaptı.
Spor Haberi


KASITLI BİR DURUM YOK

Güneşer “Malumunuz İlimizde bir tane şehir stadyumu var. 1959 yılında yapılmış daha sonra çeşitli tadilatlarla günümüze kadar gelmiş ve ilimizin tek temsilcisi olan Yozgatspor 1959 FK’ya Bölgesel Amatör Kümede hizmet etmektedir. Her hafta kulüp kendi sahasında antrenmanlarını yapmakta fakat istediği zaman çift kale ya da ter atma idmanı antrenmanı diye de haftada bir gün kullanmaktadır. Geçtiğimiz hafta yanlış bir uygulama yada yanlış bir anlaşılma neticesinde olaylar yaşandı. Bunda kesinlikle il müdürlüğümüzün kasıtlı bir uygulaması yoktur” dedi.

TAKIMI ALMAMA GİBİ BİR HADDİMİZ OLAMAZ

“Bizim amacımız sahamızı daha iyi bir şekilde Yozgatspor’un yapacağı maçlara hazır hale getirmek hazır hale hazırlamaktır” diyen Güneşer; “16 yıl önce sahaya alınan kale direğinin, yeni aldığımız kale direkleri ile değişmesi sırasında takım içeri alınmadı. Yapılan uygulama takımın yararı içindi. Takım içeri alınmadığı içinde yanlış anlaşılma olmuştur. Yozgatspor’un sahaya geleceğini hesap edemeden, durunu da bizim ilgililerle paylaştığımız halde esas takımla paylaşılmadan sahaya alınmama durumu. Ama bu kamuoyuna takımımıza yanlış aksettirildi. Yani burada ki amacımız kesinlikle kamuoyunda olduğu gibi takımı sahaya almama gibi kesinlikle öyle bir haddimiz olamaz. Çünkü bizim amacımız sahayı onlara hazırlamak ve her zaman hazır tutmaktır” ifadelerini kullandı.

OLAY TAMAMEN YANLIŞ ANLAŞILMA

Yozgatspor’un daha iyi bir zeminde oynaması için çalıştıklarını kaydeden Güneşer, “Sahamızın zemini bölgemizde ikinci lig, üçüncü lig hatta bazı süper ligdeki takımların sahalarından daha iyi durumda. Biz sahaya gözümüz gibi bakıyoruz. Yozgatspor’un daha iyi bir  zeminde oynaması için çalışıyoruz. Bu aynı zamanda kentimizin de tanıtımı açısından önem taşıyor. Yazın tadilata alıyoruz bakım yapıyoruz. Orada şuan benim 5 tane elemanım hiç durmadan bu iş için çalışıyor. Yani olay tamamen yanlış anlaşılma ve yanlış anlaşılma içerisinde gelişen olaylar. Olayın aslı bu kesinlikle bu olayın altında her hangi bir art niyet kasıt yok” şeklinde konuştu.

Güneşer, Yozgatspor’un Üçüncü lig’den Bal Lig’ine düştüğü sene borcundan dolayı bazı kesintiler yapıldığını kaydeden ve bu durumunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapıldığına dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Spor merkezlerinin kullanım haklarının il müdürlüklerine verildiğini kaydeden Güneşer, “Bizim statlarımız sahalarımız hep spor genele müdürlüğünündür. Bizlere de bunun kullanım hakkı verilir. Profesyonel liglerdeki takımlarında bir ücret karşılığı kiralama karşılığı statlarda, salonlarda yaparlar. Her yıl birer sözleşme yaparlar. Bu sözleşmelerde genel müdürlüğün direktiflerinde yapılır. Tamamen genel müdürlük kontrolündedir. Yani o yaşan olayda bizim il müdürlüğümüzün hiçbir müdahili yoktur” dedi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Beklenen, Açıklama, Geldi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5