Haber Detayı
04 Aralık 2016 - Pazar 21:59 Bu haber 1091 kez okundu
 
Başkan Müjdeyi Verdi Zam Yok
Yozgat’ın Akdağmadeni Belediye Meclisi Akdağmadeni halkına destek olunması için , Aralık ayı Belediye Meclis toplantısında görüşülerek kabul edilen 2017 mali yılı belediye gelir tariflerinde artış yapmama kararı alarak vatandaşlarının yanında olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.
Ekonomi Haberi


Belediye Başkanı Suphi Daştan konu ile ilgili yapmış olduğu açıklama da şunları söyledi;“ Bölgemizde en düşük belediye ücret tariflerini kullanarak da vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Belediye Meclisimizde 2017 yılında uygulanacak olan ücret tarifelerinde zam yapmama kararı alarak bu uygulamayı da vatandaşlarımızın dikkatine sunmak istedi.”

EN UCUZ SU AKDAĞMADENİ’NDE

Vatandaşların asli ihtiyaçlarından birisi olan su ücretinin 2016 yılında elektronik kartlı su sayaçlarında metreküp fiyatı 0,99 kuruş gibi sembolik bir ücretlendirme ile vatandaşlara yansıdığının altını çizen Belediye Başkanı Suphi Daştan, “ Bölgemizde ve ülkemizin birçok bölgesine kıyasla en ucuz suyu Akdağmadeni Belediyesi vatandaşlarına sunmaktadır. 

2016 yılında elektronik kartlı su sayaçlarında metreküp fiyatı 0,99 kuruş olan su 2017 yılı içerisinde de belediye meclisimize sunduğumuz öneri sonucu alınan bu kararla 0,99 kuruş olarak ücretlendirilmeye devam edecek olup vatandaşlarımız bölgemizde ki en ucuz suyu kullanmaya devam edeceklerdir” ifadelerini kullandı. 

Daştan, “Su ücretinin yanı sıra 2017 yılı içerisinde toplu taşıma ile ilgili ücretler , zabıta ve itfaiye ile ilgili ücretlerle belediye ye gelir sağlayan ve vatandaşlarımızdan tahsil edilen tüm ücretlere zam yapılmama kararı alınmıştır” diyerek bu uygulamaların vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Başkan, Müjdeyi, Verdi, Zam, Yok,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5