Haber Detayı
26 Aralık 2016 - Pazartesi 14:56 Bu haber 1084 kez okundu
 
Başkan Açıkel, Uyardı; "Ceza Uygulanacak"
Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde ki bazı vatandaşlar çevre belediyelere ikametlerini aldırarak o belediyenin İller Bankasından alacağı ödeneğin fazla olmasını sağlıyor. Durumun tespit edildiğini ve cezai işlemlerin uygulanacağını söyleyen Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Gündem Haberi


Başkan Açıkel sosyal medya Facebook üzerinden yapmış olduğu yazılı açıklamada vatandaşlara şöyle seslendi; “Hepinizin bildiği gibi, Belediyelerin hizmet yaparken kullandığı kaynaklardan en önemlisi İller Bankasından nüfusa göre gelen paradır. İlçe nüfusu 31 Aralık günü sistem üzerinden alınan bilgiye göre belirlenmekte ve bütün bir yıl boyunca bu sayı üzerinden ilçemize para aktarılmaktadır. Özellikle son bir aydır, çevremizdeki başka belediyelerin nüfuslarını artırmak için , Sarıkaya İlçe Merkezinde ikamet etmesine rağmen, geçici süre ile ( 31 Aralık 2016 tarihine kadar ) ikametlerini kendi rızaları ile başka belediyelere aldıran hemşerilerimizin olduğu anlaşılmaktadır. Yani bütün hizmeti Sarıkaya Belediyesinden alan bu hemşerilerimiz, kendilerine hizmet gelsin diye Devletimiz tarafından gönderilen paranın başka belediyelere aktarılmasına sebep olmaktadır. Bu durum hem ahlaki değildir, hem de hemşerilik hukukuna uygun değildir. Bu zihniyetteki hemşerilerimiz tarafından ilçede yaşayan yaklaşık 19000 kişinin hakkına tecavüz edilmektedir. İlçe halkının hakkını savunmak adına, geçici bir süre ile de olsa sırf belediyemizin gelirini düşürmek ve özelikle Konuklar Kasabası / Çayıralan ve Karayakup Kasabası Belediyelerinin gelirlerini artırmak için kendi rızaları ile bu belediyelere nakil aldıranlar hakkında idari işlemler başlatılmıştır. Sarıkaya’da ikamet etmeyen bir ailenin Sarıkaya Belediyesinden hizmet beklemesi doğru değildir. Bu sebeple öncelikle bu hemşerilerimizin su abonelikleri iptal edilecek olup diğer konularda da gereken yapılacaktır. Kamuoyuna saygı ile arz ederim.”

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Başkan, Açıkel,, Uyardı;, "Ceza, Uygulanacak",
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5