Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 00:27 Bu haber 34 kez okundu
 
Başer "Toki İhalesi 22 Nisan da"
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat Merkeze yapılması planlanan 643 daireden oluşan TOKİ konutlarının 22 Nisan'da inşaat ihalesinin yapılacağını söyledi.
Gündem Haberi


 

Yozgat Çamlık gazetesi internet sitesinde yer alan habere göre; “Yozgat halkının merakla beklediği TOKİ konut projesinin tamamlandığını ve ihale aşamasına geldiğini belirten Başer, "Kent merkezimizde Mutafoğlu Mahallesi 2. mıntıkada uygulanacak 643 konut bir ticaret merkezi ve bir cami oluşan proje TOKİ tarafından 22 Nisan'da ihale edilecek. İnşallah mayıs, haziran gibi de inşaat başlayacak. Yapılacak toplu konutlar öncekilerden farklı yatay mimaride olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın yapılaşmada yatay mimariye dönüşüm olmasını istemesi üzerine daha öncesi 8 kat olan konutlar 5 kata düşmüş oldu. Bu projenin biraz gecikmesinin sebebi de yatay mimariye göre yeni bir proje hazırlanmasından kaynaklanmıştır” dedi.

TARIM VE HAYVANCILIK GELİŞECEK

Et Süt Kurumu'nun Türkiye'de ilk defa Yozgat'ta süt ve süt ürünleri üretimi yapacağını vurgulayan Milletvekili Başer, et ve süt kurumunun faaliyete geçmesiyle bölgede tarım ve hayvancılığın daha da gelişeceğini ifade etti. Başer, "Et Süt Kurumu, Yozgat'taki tesislerinde süt ünitesini faaliyete geçiriyor. Bunun için önümüzdeki hafta içerisinde ihale ilanına çıkıyor. Burada ilk etapta süt, yoğurt, peynir, tereyağı üretimi yapılacak, daha sonra da süt tozu üretilecek. Burasının faaliyete geçmesi ile Yozgat il genelinde tarım ve hayvancılık daha da gelişecektir. Ayrıca Yozgat merkeze yapılacak olan hayvan borsası da bölgemizde hayvancılığın gelişmesine yine büyük bir ivme kazandıracaktır” diye konuştu.

BU YIL AÇILACAK

Yozgat Cezaevi inşaatına da değinen Başer, İnşaatı devam eden mütehahhit firmadan kaynaklanan sebeplerden dolayı çalışmaları duran Yozgat Cezaevi inşaatının tekrar başladığını hatırlatarak, “Cezaevi inşaatı yüzde 95 seviyesinde durmuştu. Tekrar ihale edildi ve yer teslimi yapıldı. Cezaevi de bu yıl içerisinde hizmete açılacak” şeklinde konuştu. Geçtiğimiz günlerde Sarıkaya’da Bozok Üniversitesi Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ile ilgili düzenlenen toplantıya katıldığını hatırlatan Başer, yüksekokulun bu yıl öğrenci alacağını söyledi.  Başer, “Bu okulumuzda öğretim üyesi eksikliği vardı. Rektörümüz öğretim üyesini tamamladı ve bu yıl öğrenci alamı yapacak. Burası kaplıcalarımızın değerlendirilmesi ve fizik tedavi ve rehabilitasyon açısından ilimiz için önemli bir kazanım olmuştur." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (yozgat çamlık) - yozgatcamlık Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: yusuf başer, ak parti, toki, ihale
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5