Haber Detayı
02 Ocak 2017 - Pazartesi 22:50 Bu haber 1007 kez okundu
 
Baran Güven Tazeledi
Bursa’da Yozgatlılar tarafından 1994 yılında kurulan Bursa Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin 23. Olağan Genel Kurulu Cumartesi günü gerçekleşti. Genel kurul sonrası Derneğin 8’nci başkanlığına Serhat Baran oy birliğiyle getirildi.
Gündem Haberi


Bursa’da Yozgatlıları tanıtmak, örf ve adetlerini yaşatmak adına ilk defa 1994 yılında kurulan Bursa Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği 23. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Dernek başkanlığına Bursa Yozgatlılar Federasyon Başkanı ve mevcut dernek başkanı Serhat Baran oy birliğiyle getirilirken 15'asıl, 15 yedek, 3 denetim asıl ve  3 yedek denetim kurulu oluşturuldu.

Konuya ilişkin Genel Yayın Yönetmenimiz Necdet Demirel'e açıklamada bulunan Dernek Başkanı Serhat Baran; Bursa'daki ilk kurulmuş Dernek olan Bursa Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin Başkanlığına hemşehrilerimizin teveccühü ile tekrar seçildim. Bu bizim için onur vericidir. Bu seçim sonucu yeniden arkadaşlarımızın ve üyelerimizin desteğini aldım. Bir Yozgatlı  olarak Yozgat'ımızın adını duyurabilmek örf ve  adetleri yansıtmak amacıyla çeşitli yemekler düzenlemek tarihsel dokümanlarımızı  ortaya koyabilmek  yani Yozgat'ımızın tüm bilgilerini aktarabilmek adına ben de elimden  geleceğini yapmak istiyorum. 31.12.2016 tarihinde  Olağan Genel Kurulumuz gerçekleşti. 15'asıl 15 yedek ,3 denetim Asıl 3,yedek denetim kurulu ekibimiz hazır vaziyette aynı şekilde yola devam etmektedir. Katılım sağlayan dernek başkanlarıma da teşekkürlerimi iletiyorum. Katılmak isteyipte katılamayan ,hava koşulları ve şehir dışında olup gelemeyen hemşehrilerime de teşekkürlerimi iletiyorum ben yine Yozgatlı hemşehrilerimin ve vatandaşlarımızın menfaatleri için koşturmaya devam edeceğim saygılarımı sunarım.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Baran, Güven, Tazeledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5